All on four implant tekniği ile implant tedavisi | Okmeydanı Tıp Merkezi
all-in-four-implant-tedavisi

All On Four Implant

Tüm dişlerini ya da çoğunluğunu kaybetmiş hastalar için beslenme, yaşam konforunu büyük ölçüde sekteye uğratan ciddi bir problemdir. Bu noktada en çabuk ve en etkili tedavi, hastayı en kısa zamanda yeniden katı yiyecek tüketebilir hale getiren All On Four Implant tekniğidir.

All On Four Implant çalışmasıyla, hastanın ağzında 4 farklı noktaya dental implant yerleştirilir. Bu implantların üzerine sabitlenecek diş protezi ile hasta, zamanla sorunsuz bir biçimde yeniden katı gıda tüketmeye başlar. All On Four Implant tekniğinde yalnızca bir defa cerrahi işlem ile uygulanır.

All On Four Implant tekniği, pek çok noktada hastaya avantaj sağlar. Öncelikle maliyeti, sayıca az uygulanacağı için standart implant çalışmasından çok daha uygundur. Tek bir gün içerisinde uygulanabilir ve bu sayede hasta, ertesi gün eski sağlıklı yaşamına adım adım dönmeye başlar. Bulantı vb. rahatsızlıklarından dolayı hareketli diş protezi kullanamayan kişiler, All On Four Implant tekniği ile söz konusu şikayetleri yaşamazlar. Temizliği ve bakımı da standart implant uygulamalarından daha kolay olan All On Four Implant, kişiye özel tasarlandığı için, hastaya estetik bir gülümseme kazandırır.

All On Four Implant işlemi sonrasında implant uygulanan bölgelerde şişlik ve ağrı görülebilir. Doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda kullanacağınız ilaçlar ile söz konusu problemler en kısa sürede ortadan kalkacaktır. Hastanın beslenmesi için ilk 3 ay kritik bir süreçtir. İmplantların kemik ile kaynaşması için ihtiyaç duyulan 3 ay, doktorunuzun önereceği diyet programıyla beslenmeniz gerekir. Süreç sona erdiğinde, kalıcı diş proteziniz uygulanacak ve hasta, tamamen sağlıklı bir biçimde beslenebilecektir.

Not: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

En son düzenleme tarihi: Mayıs 29th, 2024 12:17 pm