Diş Beyazlatma Tedavisi | Okmeydanı Tıp Merkezi
dis-beyazlatma-tedavisi

Diş Beyazlatma

Dişlerin üzerinde oluşan organik ve inorganik maddeler, doğal beyazlığın zamanla kaybolmasına ve sağlıksız bir görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Bu durumun pek çok kişide psikolojik yansımaları olduğu gibi, bu yansımalar ciddi rahatsızlıklara varabilir ve kişinin hem iş hem de sosyal yaşamını derinden etkileyebilir. Bu noktada gerçekleştirilecek diş beyazlatma uygulaması ile kişi yeniden sağlıklı görünen beyaz dişlere sahip olur ve gülümsemesi ile fark yaratır.

Diş beyazlatma uygulamaları, Power Bleaching ve Home Bleaching olmak üzere iki farklı türe ayrılır. Power Bleaching yönteminde, muayeneye gelen kişiye, beyazlatıcı jel ve ışın tedavisi uygulanır. Yaklaşık 45 dakika süren bu teknikte, diş rengi 3-4 ton açılır. Power Bleaching, güvenilir ve etkili bir diş beyazlatma tekniğidir. Home Bleaching yönteminde ise, ağızdan kolayca alınan ölçüler sayesinde kişiye özel bir plastik ağızlık hazırlanır. Diş hekiminizin yönlendireceği biçimde beyazlatıcı jeller, söz konusu ağızlığın içerisine uygulanır. Yine hekiminizin yönlendireceği şekilde, günde 4 ila 8 saat arasında takılacak ağızlık ile yaklaşık 1 haftada arzu edilen beyazlığa kavuşulur.

Diş beyazlatma, operasyona engel diş veya diş eti rahatsızlığı bulunmayan herkesin kolayca yaptırabileceği bir uygulamadır. Maliyetlerinin yüksek olmaması, kişisel bakımına özen gösteren kişilerin kolayca ulaşmasını sağlar. Diş beyazlatma, kişinin dikkatine ve tüketim alışkanlıklarına göre farklılık gösterse de, 6 ay ila 2 yıl arasında beyazlığın korunmasına yardımcı olur. Bu noktada kritik süreç, diş beyazlatma çalışması yapıldıktan sonraki 15 gündür. Bu süreçte, çay, kahve, sigara, cola vb. dişlerde renklenmeye yol açabilecek şeyler mümkün olduğunca tüketilmemelidir. Aksi halde dişlerinizin beyazlığını koruyacağı süreç kısalacaktır.

Not: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

En son düzenleme tarihi: Mayıs 29th, 2024 12:18 pm