Diş Estetiği | Estetik Diş Tedavisi | Okmeydanı Tıp Merkezi
dis-estetigi-tedavileri

Diş Estetiği

Pek çok insan, doğuştan ya da bir kaza sonucu sonradan, diş diziliminde veya hizalanmasında problem yaşar. Bu tür sorunlar, kişinin kendine güvenini zayıflattığı gibi gülümsemekten ve dişlerini göstermekten kaçınmasına sebep olur. Hem sosyal hem de iş hayatında kendini rahat hissetmeyen birey, zamanla içe kapanma eğilimi gösterir ve bu durum tüm yaşamına olumsuz etki eder…

Dişlerin hizalanmasını ve estetik görünüme kavuşmasını temel alan diş estetiği uygulamaları, kişinin ağız ve diş yapısına göre farklılık gösterir. Örneğin hastanın dişinde kırık bir bölüm varsa, lamine diş kaplama, porselen dolgu, kompozit dolgu ya da seramik köprü gibi uygulamalarla tek seansta söz konusu estetik problem giderilir. Böylece dişteki eksik kısımlar, diş rengine göre hazırlanmış özel dolgu çalışmasıyla tamamlanır. Görüntüde kişinin kendi dişinden hiçbir farkı olmayacak şekilde bütünleşen estetik materyal, sağlıklı bir diş görünümü sağlar. Kişi, seans sonunda normal hayatına yepyeni estetik görüntüsüyle geri döner; dişlerine iyi bakması durumunda, ömür boyu söz konusu estetik görüntüyü korur.

Diş estetiği uygulamaları, kişinin kendinden emin bir gülümsemeye sahip olması için kritik önem taşır. Gülümsediğimizde dişlerimizin pek çoğu görünür olur ve estetikten uzak, hizalanmamış dişler, kırıklardan ya da eğikliklerden oluşan boşluklar, gülümsemenin yaratacağı olumlu etkiyi doğrudan tersine çevirir. Bu tür problemler kişinin psikolojini olumsuz etkileyerek, yaşamını ve ikili ilişkilerini temelinden etkiler. Diş estetiği uygulamaları ile diş yapınızdaki estetik problemleri hızla giderebilir, en kısa sürede sağlıklı ve estetik bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Not: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

En son düzenleme tarihi: Mayıs 29th, 2024 12:17 pm