Gülüş Tasarımı | Okmeydanı Tıp Merkezi
gulus-tasarimi-tedavisi

Gülüş Tasarımı

Gerek sosyal, gerek iş, gerekse özel hayatta gülümsemenin çekiciliği ve avantajları yadsınamaz. İnsanlarla içten ve samimi bir iletişim kurmanın anahtarı olan gülümseme, pek çok değişken sebebiyle bozulabilir ve etkisini yitirebilir. Diş dizilimindeki çapraşıklıklar, hiza problemleri, anormal renklenmeler, diş kayıpları ve diş eti hastalıkları gibi pek çok unsur, gülüşünüze doğrudan etki eder. Estetik tabanlı sorunları nedeniyle pek çok insan, gülüşünü gizlemeyi, gülerken elini ağzına götürmeyi veyahut başını öne eğmeyi seçer. Halbuki Gülüş Tasarımı uygulamaları ile özgürce ve doğal bir gülümsemeye kavuşmak gayet kolaydır.

Kendinden emin ve doğal bir gülümsemenin sıcaklığı, saatlerce yapılacak bir sohbetten daha hızlı biçimde, karşı tarafın güvenini kazanmanızı sağlar. Kişiye psikolojik olarak güç kazandıran güzel bir gülüş, estetik diş hekimliğinin uygulama konusudur. Kişinin kafa yapısı ve yüz hatlarına göre estetik açıdan en verimli gülüşü gün yüzüne çıkarmak için başvurulan Gülüş Tasarımı, pek çok farklı işlemin bir arada uygulanması ile ortaya çıkar.

Hastanın diş eti sorunlarından diş beyazlatmaya, implant ya da protez uygulamalarından ortodontik tedavilere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan Gülüş Tasarımı, bireyin estetik ihtiyaçlarına göre uygulanır. Bilgisayar ortamında yapılacak analizler doğrultusunda hazırlanan şablonlar hastayla paylaşılarak, ideal gülüş ve gülümseme yakalanmaya çalışılır. Hastadan alınan fikirler doğrultusunda son nokta konur ve gerekli görülen uygulamalar gerçekleştirilir.

Gülüş Tasarımı işlemlerinde, bazı vakalar için medikal estetik uygulamaları da sürece dahil edilir. Dudak ve ağız çevresinde yapılacak müdahaleler ile daha etkili bir gülümseme yakalanmaya çalışılır…

Not: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

En son düzenleme tarihi: Mayıs 29th, 2024 12:17 pm